Kariyer Gelişimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

Yetenek Kapısı Platformu Nedir?

  • Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla bir internet platformu olan 'Yetenek Kapısı'nı üniversitelerin hizmetine sunmuştur.

 

  • Öğrenciler ve mezunlar, 'Yetenek Kapısı'na kaydolup profil oluşturarak, kariyer ağına ilk adımı atabilecek. Oluşturulan profil aracılığıyla öğrenciler ve mezunlar, kamu ve özel sektörden birçok kurumun yayınladığı iş ve staj ilanına istenilen niteliklere uygun olmaları durumunda başvuru yapabilirler. Ayrıca kariyer fuarları, çeşitli etkinlikler ve eğitimlere de sistem üzerinden başvurup, katılım sağlayabileceklerdir.

 

  • Öğrenci ve mezunlarımız söz konusu etkinlik ve eğitimlere, 'Yetenek Kapısı' üzerinden başvurup katılabilecekler.

 

  • Kariyer Merkezi olarak yapacağımız etkinlikleri de yetenek kapısı üzerinden öğrencilere duyuruyoruz.

 

  • Sisteme giriş https://www.yetenekkapisi.org/login adresinden yapılmaktadır. Burada öğrencinin linki tıklayıp “Öğrenci kaydı” sekmesinden gerekli bilgileri doldurması ve e-postasına gelen aktivasyon linkini onayladıktan sonra sisteme giriş yaparak profil bilgilerini ve özgeçmişini oluşturması gerekmektedir. İşverenler, öğrenciler hakkındaki bilgileri öğrencilerin özgeçmişlerinden göreceklerdir. Bu nedenle öğrencilerin kayıt olduktan sonra hemen sistemde özgeçmiş oluşturmaları önemlidir. Daha sonrasında ise yayınlanan iş-staj ilanları ve çeşitli etkinliklere başvuru yapabilirler.